Wakacje w domu - wykorzystaj je jak najlepiej!

Spędzasz wakacje w domu? Świetnie! Letni odpoczynek w domu czy ogrodzie wcale nie musi być nudny! Wykorzystaj ten czas jak najlepiej i buduj najlepsze relacje!

Wiesz dokładnie, że nie ważne jest to, gdzie spędzasz wakacje, a z kim je spędzasz! Jeśli ze swoją rodziną, z najlepszymi znajomymi, z ulubioną koleżanką czy też ukochaną czy ukochanym, to miejsce wypoczynku schodzi na dalszy plan. A wakacje w domu mogą okazać się nawet lepsze od tych wyjazdowych...

Wakacje w domu, niekoniecznie w czterech ścianach

Gdy myślimy o wakacjach w domu, pierwsze skojarzenie może być z zamknięciem w czterech ścianach. Błąd! Dom może być Twoim miejscem wypadowym na szereg różnych atrakcji, o których wcześniej nawet nie myślałeś. Dom może stać się hotelem w najlepszym kurorcie, a atrakcje, które zaplanujesz, mogą okazać się nawet lepsze od tych w zatłoczonych, dużych ośrodkach turystycznych. No chyba, że lubisz takie klimaty…

Co robić w wakacje w domu?

Wszystko! Planując wakacje w domu, to Ty jesteś królem swojego czasu. Nie ogranicza Cię samolot, pociąg, autobus. Nie ogranicza się rozkład wycieczki, ani pory posiłków w hotelu. Możesz zaplanować każdy dzień według tego, na co masz ochotę. Masz niemal gwarancję udanego urlopu.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Na początek sprawdź atrakcje w miejscu zamieszkania. Często okazuje się bowiem, że „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Znajomi z innych miast opowiadają Ci o tym, co ich urzekło w Twojej miejscowości? Sprawdź to! Wreszcie masz na to czas. A może miło się zaskoczysz?

Blisko Twojego miejsca zamieszkania z pewnością są też zamki, jeziora, może góry? A może inne zabytki, wystawy, których do tej pory nie dostrzegałeś? To idealny pomysł na jednodniową wycieczkę!

Wakacje w domu… czyli w ogrodzie?

A może masz obok domu masz ogród, może kawałek zieleni? To też znakomity pomysł na świetną zabawę! Rozłóż namiot, zabierz ze sobą dzieci i… zróbcie biwak! Jak będzie padało, szybko uciekniecie do domu. Jak będzie dobra pogoda przeżyjecie fajną przygodę, a kto wie, być możesz zaszczepisz w dzieciach ochotę do większego biwakowania i następnym razem wyruszycie już pod namiot nieco dalej?

Biwak z dziećmi

Dobrą receptą na udane wakacje są też spotkania z bliskimi, znajomymi. Może małe zawody na świeżym powietrzu? Siatkówka plażowa, palant, a może wspomnienia z młodości i gra w gumę albo w klasy? Dobre towarzystwo to gwarancja świetnej zabawy i miłych wspomnień!

Wspólny grill, ognisko, do tego gitara, śpiew i… tylko sąsiadom może być szkoda. Ale Ty masz kolejną okazję do świetnego spędzenia czasu.

Aktywne wakacje

Wakacje w domu mogą być też niezwykle aktywne. Pływanie, kajaki, a może wycieczka rowerowa z dziećmi? To doskonały pomysł na nawiązanie bliższych relacji, na zacieśnienie więzi rodzinnych.

A może wspólne granie w piłkę nożną, koszykówkę, czy… lekcje tańca! Ważne, żeby ten czas spędzić razem i dobrze się bawić.

Na rowery z dziećmi

Uchwyć wakacje z domu na zdjęciach!

Cokolwiek będziesz robił tego lata, na jakikolwiek wypoczynek bądź aktywności się zdecydujesz, warto zadbać o to, by wspomnienia tych chwil nie odeszły razem z jesienną pluchą. Każdą przygodę z rodziną, znajomymi czy z ukochanym lub ukochaną dokumentuj na zdjęciach!

I uwierz, że gdy wrócisz do tych chwil przeglądając kiedyś odbitki czy fotoksiążkę z tegorocznych wakacji w domu, uśmiech pojawi się na Twojej twarzy. A być może pojawi się też wspomnienie, że to były jednak niezapomniane wakacje!

Zamów odbitki z wakacji

Podziel się ze znajomymi:
Top