3 pomysły na celebrowanie Dnia Kobiet z najlepszą przyjaciółką

Święto Kobiet to znakomita okazja do spotkania w damskim gronie. Jeśli na co dzień nie masz czasu zrobić czegoś dla siebie, w dniu nadchodzącego święta podaruj sobie radosne chwile w najlepszym towarzystwie. Co może być lepsze od spotkania z bratnią duszą? Przygotuj niezwykły prezent dla przyjaciółki i spędź z nią czas w wyjątkowy sposób. 

8 marca – Dzień Kobiet na świecie 

Za oficjalną datę pierwszego celebrowania Dnia Kobiet przyjęto rok 1910. Wówczas od ponad 12 miesięcy kobiety w wielu krajach manifestowały i opowiadały się za wyrównaniem praw zarobkowych oraz politycznych, ostatecznie stawiając na swoim właśnie we wspomnianym wyżej terminie. Dzień Kobiet świętowany jest we wszystkich krajach Organizacji Narodów Zjednoczonych jako symbol siły, wytrwałości i ducha walki płci pięknej. 

Każdego roku w dniu 8 marca kobiety (zarówno dorosłe, jak i te całkiem małe) przyjmują symboliczne życzenia od partnerów i osób z rodziny oraz najbliższego otoczenia. W tradycji zakorzeniły się także drobne upominki w formie słodkości oraz kwiatów. Dziś celebrowanie Dnia Kobiet to także idealna okazja do spotkania z przyjaciółkami, wzajemnego wsparcia i pielęgnowania kobiecych więzi. Podsuwamy Ci ciekawy pomysł na prezent dla przyjaciółki. A właściwie 3 – w zależności od tego, ile czasu możesz przeznaczyć na świętowanie :) 

Domowe SPA – dla pań, które mają cały dzień 

Dzień wolny od pracy w środku tygodnia? Jak najbardziej! Jeśli akurat nie gonią Cię skomplikowane projekty i ścisłe deadline’y, podaruj sobie i swojej przyjaciółce dzień relaksu w domowym zaciszu. Pomyśl tylko – dzieci w szkole, partnerzy w pracy, a wokół absolutna cisza. Twoje mieszkanie może zmienić się w domowe SPA, w którym podczas ulubionych zabiegów pielęgnacyjnych przekażecie sobie najświeższe ploteczki i ciekawostki. Gdy już dopieścicie swoją urodę serią kosmetyków, możecie udać się do kuchni, by przygotować sałatkę na kolejny dzień pracy. Taki kulinarny akcent będzie fajnym wspomnieniem minionego dnia. 

Relaks przy kubku aromatycznej kawy? To napój, którego w tym dniu nie może zabraknąć na Twoim stole. Przygotuj sentymentalny prezent dla przyjaciółki – podaruj jej samodzielnie zaprojektowany fotokubek, którego szablon wyeksponuje wieloletnią relację. Wyszukaj zdjęcie, które obie uznałyście za przyjacielski hit, i umieść je w towarzystwie ciekawego cytatu oraz grafiki na ściance kubka. Nie masz czasu, chęci lub pomysłu na kreatywny prezent? Fotokubek bez personalizacji to doskonała propozycja, która świetnie wkomponuje się w kobiece święto. 

Kompleksowa pielęgnacja w domu – zabiegi 

SPA w mieszkaniu znacznie różni się od zabiegów oferowanych w profesjonalnej klinice, lecz wcale nie oznacza to mniej zabawy. W towarzystwie swojej przyjaciółki możesz czerpać mnóstwo radości z rytuałów pielęgnacyjnych, które zorganizujecie w mieszkaniu. Jakie zabiegi możecie sobie zaserwować? Peeling twarzy lub całego ciała, maseczka nawilżająca na cerę i włosy, manicure, pedicure, a to wszystko w pachnącej kompozycji świec lub olejków eterycznych, nastrojowej muzyki i dobrych przekąsek. 

Kino i zakupy – dla pań, które mają wolne popołudnie 

Powyższa wersja świętowania Dnia Kobiet była tą z najbardziej optymistycznych. W rzeczywistości niewiele pań może pozwolić sobie na dzień wolny od pracy, by czcić fakt bycia silną i dobrze zorganizowaną kobietą, która świetnie radzi sobie z codziennością. Poobiednia pora to równie świetny wariant – kilka godzin w przyjacielskim gronie można zaplanować i spędzić równie ciekawie. 

Wybierzcie się do kina na film, który odpowiada Waszym gustom. Jeśli zdecydujesz się kupić bilety na seans między 15 a 18, sale kinowe nie będą przepełnione, co oznacza swobodniejszą atmosferę. Możecie bez skrępowania szeleścić paczką chipsów i wymieniać się zabawnymi komentarzami, które są zrozumiałe wyłącznie przez Was ;) Po seansie skoczcie na zakupy – nowy ciuch czy biżuteria odświeżą garderobę, a kolorowe kosmetyki oraz balsam do ciała o zniewalającym zapachu pozytywnie wpłyną na kobiece samopoczucie. 

Szybki lunch – świętowanie dla zabieganych 

Masz tylko godzinę, by nacieszyć się obecnością przyjaciółki? Wykorzystaj każdą minutę! Spotkajcie się w ulubionym miejscu i urządźcie błyskawiczny piknik (może to być również wnętrze budynku, jeśli tego dnia pogoda nie będzie wyjątkowo sprzyjająca). Niech każda z Was przygotuje potrawę-niespodziankę z myślą o guście tej drugiej. Złóżcie sobie życzenia na Dzień Kobiet i spędźcie te chwile na przyjemnych rozmowach, omijając szerokim łukiem tematy zawodowe. 

To także dobry moment na wymianę upominków :) Ten coroczny rytuał bywa mocno schematyczny i często ogranicza się do oczywistości. Bransoletka przyjaźni, coś słodkiego i paczka kawy? Zamiast tego podaruj bratniej duszy wspomnienia w namacalnej formie! Zaprojektuj szalony kubek z grafiką, pamiątkowy fotoobraz czy minibook pełen wspólnych fotek. To przywoła w pamięci radosne chwile, a przecież właśnie w taki sposób najlepiej świętować ten kobiecy dzień. 

Czego życzyć przyjaciółce i innym kobietom? 

Mężczyźni nie mają problemu z przekazywaniem życzeń płci pięknej. W ich ustach najprostsze „wszystkiego najlepszego” brzmi jak obietnica żelaznego zdrowia, lawiny radości i nieskończonego przybytku. A panie? To skomplikowane istoty, których rozum zawsze brnie gdzieś głębiej. Jak złożyć życzenia na Dzień Kobiet od kobiet? 

Współczesne kobiety wiedzą, czego oczekują od życia i wytrwale dążą do samorealizacji. W sercach wielu pań wciąż pozostaje pamięć o wydarzeniach z przeszłości, dlatego dziś każda życzy drugiej równego traktowania w miejscu pracy, dbałości o równość płac, a także swobodnego wyrażania swoich myśli. Mnóstwo pań życzy pozostałym wsparcia w prowadzeniu domu i czasu dla siebie, który wydaje się być niczym luksusowa waluta. Wśród pozostałych życzeń znajduje się tradycyjne „dużo zdrowia”, a przede wszystkim umiejętności dostrzegania detali w codziennym życiu i czerpania z nich przyjemności. 

Podziel się ze znajomymi:
Top