Piosenki o mamie – idealne w dniu jej święta

Dzień Mamy to najbardziej wyjątkowe ze wszystkich świąt. Pozwala wyrazić uczucia do kobiety, która obdarowała Cię życiem. Czasem chcesz powiedzieć tak wiele, ale słowa ze wzruszenia grzęzną Ci w gardle. Mamy na to sposób! Poznaj nasze propozycje na najpiękniejsze piosenki o mamie i wykorzystaj ich fragmenty w zachwycającym prezencie.

W rytmie wspomnień – niespodzianka na Dzień Mamy

Pomyśl tylko, ile masz pięknych wspomnień z dzieciństwa. Z pewnością pamiętasz zabawy w piaskownicy, rodzinne weekendy za miastem czy wycieczki w miejsca bliskie i odległe. W głowie na pewno masz także smak kanapek, które mama szykowała Ci do szkoły o poranku, zapach jej perfum oraz gorzkie słowa reprymendy, jakich udzielała ze słodko zmarszczonym czołem, gdy „ktoś” potłukł jej ulubiony wazon.

Tak wiele wspomnień łączy Cię z mamą! Lubisz do nich wracać? Teraz możesz zrobić to wspólnie z rodzicielką w dniu jej święta. Wróć do rodzinnych albumów ze zdjęciami i wyszukaj najlepsze kadry. Przygotuj z nich osobistą fotoksiążkę, która będzie niczym Wasz sekretny pamiętnik.

Melodie, które płyną w sercu – wyjątkowe piosenki o mamie

Projektowanie fotoksiążki będzie dla Ciebie jak powrót do przeszłości. W głowie ożyją cenne wspomnienia, którym będą towarzyszyć znane dźwięki melodii. Czy wiesz, że możesz spersonalizować fotoksiążkę, wstawiając do niej nie tylko cliparty i ramki, ale również dowolny tekst? Dzięki temu możesz zamieścić fragmenty wybranej piosenki dla mamy, która jeszcze bardziej podkreśli wartościowe fotki. Oj, szykuje się wzruszający prezent!

Najpiękniejsze piosenki dla mamy w Twojej fotoksiążce

Dzień Mamy to idealne święto, które podkreśli Twoje więzi z rodzicielką. Spraw jej radość unikalnym prezentem, do którego będzie wracać przy każdej okazji. Oto nasze propozycje pięknych piosenek o mamie:

Wojciech Młynarski „Nie ma jak u mamy” – to wesołe nuty, które w połączeniu ze spokojnym głosem artysty tworzą świetną całość. Refren brzmi swojsko i z pewnością podkreśli serię zdjęć w Twojej fotoksiążce.

Nie ma jak u mamy – ciepły piec, cichy kąt,
nie ma jak u mamy – kto nie wierzy, robi błąd.
Nie ma jak u mamy – cichy kąt, ciepły piec,
nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, jego rzecz!

Natalia Kukulska „Dłoń” – niezwykle wzruszająca piosenka o sile matczynej troski, która potrafi ochronić swoje dziecko, nawet gdy jest gdzieś daleko. Szukasz piosenki na Dzień Mamy, która podkreśli dzielącą Was odległość? To będzie strzał w dziesiątkę.

Pamiętam, że
Świecił księżyc rudych traw
Mówiłas - wiem
Każdy swoja gwiazdę ma

Niewidzialna dłoń
Ochroni mnie
Od złego w czarny dzień
Niewidzialna dłoń
Osłoni mnie
To jedno zawsze wiem

Violetta Villas „Do Ciebie, Mamo” – polskie piosenki o mamie potrafią trafić w samo serce! Poniższy fragment to klasyka rodzimej branży muzycznej, wykorzystywana w wyjątkowych okolicznościach.

Mamo, wołam Twoje imię
Znowu jesteś przy mnie
Jak za dawnych lat

Widzę znów nasz dom
Ciebie, Mamo, w nim
Wspominam stary klon
Ciemny i wysoki jak dym

Każdy fragment tej piosenki z pewnością wywoła u mamy głębokie wzruszenie.

Wesołe piosenki o mamie – podkreśl zdjęcia radosnym akcentem

Jeśli planujesz projekt fotoksiążki w zabawnym stylu, pozostaw wzruszające piosenki o mamie na inną okazję. Artyści od wieków komponują utwory, którymi dziękują ukochanej mamie za trud włożony w swoje wychowanie. Klasycznym przykładem jest utwór Majki Jeżowskiej – piosenki niezastąpionej na przedszkolnych przedstawieniach!

A ja wolę moją mamę
Co ma włosy jak atrament
Złote oczy jak mój miś
Może się uśmiechnie dziś

Kolejna propozycja pochodzi od Śpiewających Brzdąców. „Jesteś, mamo, skarbem mym” to utwór w wykonaniu maluchów, których słodkie głosy potrafią wzbudzić szeroką gamę wspomnień. To trafiony tekst piosenki na Dzień Mamy, w szczególności poniższy fragment:

Jesteś, mamo, skarbem mym
Kocham Ciebie z całych sił
Jesteś wszystkim tym, co mam
Wszystko Tobie jednej dam

Zagraniczne piosenki o mamie

Szukając piosenki o mamie na Dzień Mamy, sięgnij do źródła wyjątkowych słów płynących zza oceanu. Oto fragment przepięknego utworu "Mama" w wykonaniu Spice Girls:

Back then, I didn't know why
Why you were misunderstood
So now, I see through your eyes
All that you did was love

Mama, I love you, Mama, I care
Mama, I love you, Mama, my friend
You're my friend

Czy nasze propozycje na piękne piosenki o mamie chwyciły Cię za serce? Nie wahaj się użyć ich fragmentów jako podpisów do wyjątkowych zdjęć. Opracowana w ten sposób osobista fotoksiążka będzie wyrazem Twojej miłości, troski i wdzięczności, a podarowana w Dniu Mamy wzruszy do łez!

Podziel się ze znajomymi:
Top